Geroosterde bietensalade met sinaasappel en geitenkaas

Dit is een van die gerechten waardoor je valt voor de vegetarische keuken. De combinatie van smaken is zo ontzettend lekker dat we er steeds voor kiezen om het als maaltijdsalade te serveren omdat we er simpelweg geen genoeg van krijgen. Ik heb het al vaker gemaakt en het recept hoort zeker thuis op mijn blog.
Het aardse van de geroosterde bieten combineert heel mooi met het zoete van de sinaasappel, het pittige van de geitenkaas, het krokante van de pistachenoten, het frisse van de basilicum en het zuurtje van de balsamico.
Wil je persé iets van vlees of vis erbij, wat ik me niet kan voorstellen, serveer dit gerecht dan als voorgerecht want het verdient echt alle aandacht.
De genoemde hoeveelheden zijn voldoende als hoofdgerecht voor 2 personen als je er brood bij serveert. Als voor- of bijgerecht is het voldoende voor 4 personen.

Geroosterde bietensalade met sinaasappel en geitenkaas
Geroosterde bietensalade met sinaasappel en geitenkaas

INGREDIËNTEN

  • 500 g bieten (evt. gekookt als je niet te veel tijd hebt)
  • 50 g pistachenoten
  • 2 handsinaasappels
  • 150 g geitenkaas
  • 3 el olijfolie (extra vierge)
  • handje basilicumblaadjes (alleen de blaadjes)
  • grof zeezout
  • 1-2 el balsamico azijn

En verder

  • 1 ovenschaal 20×30 cm en 15-20 cm
  • aluminiumfolie

BEREIDING

Tip vooraf: experimenteer een beetje met de hoeveelheden. Het recept geeft 4 el. olijfolie aan, ik heb genoeg aan 2 el. Maar mogelijk ligt dit aan de grootte van de ovenschaal. Dit geldt ook voor de balsamicoazijn. Ik sprenkel meestal uit de losse pols wat over de salade en zet de fles op tafel, want 2 el. lijkt me erg veel. Het recept geeft 50 gr. pistachenoten aan maar vertelt niet of dit gepelde noten zijn. Ik ga uit van 150-200 gr. ongepelde pistachenoten. Maar ook hiervoor geldt: gebruik zoveel als je lekker vindt.

Verwarm de oven voor op 200 graden. Schil de bietjes, snijd in partjes en doe ze in de grote ovenschaal. Besprenkel de bietjes met de olie en bestrooi met het zout. Rooster de bietjes in de oven: nog rauwe bietjes 1 uur waarvan de eerste 40 minuten afgedekt met aluminiumfolie, gekookte bietjes 20 min. tot ze gaar zijn.
Schil de sinaasappel dik en snijd hierbij ook het witte vel weg, dit smaakt nl. bitter. Snij de partjes sinaasappel los uit het vlies en vang hierbij ook het sap op. Bewaar in een kom, zodat ze straks op kamertemperatuur zijn.
Laat de geitenkaas tot het laatst in de koelkast liggen, dan kun je hem makkelijker verbrokkelen.
Pel de pistachenoten. Doe de noten in de kleine ovenschaal en rooster de laatste 8 min. in de oven naast de bietjes. Haal de noten uit de oven en laat op een bord afkoelen.
Haal de bieten uit de oven en laat ietsjes afkoelen.

Verdeel de bietjes over mooie borden, rangschik de sinaasappelpartjes erbij en de pistachenoten. Verbrokkel de geitenkaas erboven en strooi de basilicumblaadjes over het bord. Sprenkel tot slot balsamicoazijn erover.

Serveer met vers gebakken brood. Eet smakelijk!

Bron: Allerhande

3 thoughts

  1. Ik heb deze bietensalade als voorgerecht geserveerd tijdens ons vegetarisch/veganistisch kerstdiner. De rauwe bietenmix, momenteel verkrijgbaar bij AH, gaf nog meer kleur aan dit prachtige gerecht. Iedereen vond het heerlijk! Dus bedankt voor de tip!
    (Voor de veganist had ik de kaas gewoon weggelaten, maar ik denk dat lekkere zwarte kalamata olijven een goed alternatief zouden zij geweest. )

    Geliked door 1 persoon

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s